W meczu 6. kolejki włoskiej Serie A Juventus rywalizował u siebie z US Salernitana 1919. Mecz zakończył się remisem, a bramkę dla gości strzelił natomiast Krzysztof Piątek.

Ostatnio obie drużyny spisywały się podobnie. W ostatnich trzech pojedynkach Juve, jak i Salernitana zgromadziły po 5 pkt. Różnica tylko taka, że ekipa z Turyny w tym sezonie jeszcze nie przegrywała, zaś Salernitana otworzyła sezon od porażki z AS Romą.

Piątek na liście strzelców wpisał się w doliczonym czasie pierwszej połowy, kiedy to trafił z karnego na 2:0.

W 46. minucie na placu gry po stronie Juventusu pojawił się Arkadiusz Milik. Gospodarze kontakt złapali szybko, bo już w 51. minucie trafił głową G. Bremer. Dwóch Polaków na boisku przybywało jednak stosunkowo krótko, bo w 61. minucie zmienionym został Piątek.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem, choć długo Juve walczyło o gola. W 74. minucie niecelnie z kilkunastu metrów uderzał Milik. W 90. minucie Polak znów uderzał z kilkunastu metrów, ale w poprzeczkę. W 3. minucie doliczonego czasu gry to miejscowi mieli przyznany rzut karny po faulu rywala. Pudłował Bonucci, ale dobitka w jego wykonaniu znalazła drogę do bramki.

W 96. minucie gola na wagę zwycięstwa dla Juventusu świętował uderzający głową po dograniu z rożnego Arkadiusz Milik. Polak ściągnął koszulkę, za co otrzymał żółtą kartkę. Była to jego druga żółta kartka i finalnie zobaczył czerwony kartonik. Gola jednak nie było, bo na spalonym był Bonucci, który absorbował uwagę bramkarza. Doszły później przepychanki i jeszcze czerwone kartki dla trenera Juventusu, a także Cuadrado i Fazio z zespołu gości.