Fot: Norbert Barczyk

21-letni ofensywny pomocnik Rakowa Częstochowa, Szymon Czyż, złamał więzadło krzyżowe przednie w kolanie i przez to nie zobaczymy go boisku przez blisko 6 miesięcy.

Stało się to w minioną niedzielę podczas meczu wicemistrza Polski z Legią Warszawa (4:0). Młody zawodnik w drugiej połowie powalczył o górną piłkę z graczem rywali, Bartoszem Sliszem, i zaraz po tym upadł na murawę, a przy lądowaniu jego noga nienaturalnie się wyprostowała. W 65. minucie rywalizacji musiał opuścić plac gry.

Dzisiaj Raków opublikował komunikat na temat stanu zdrowia Czyża:

– Naszego pomocnika czeka operacja rekonstrukcji więzadła, po której przerwa w grze potrwa około pół roku. „Czyżu”, czekamy na Ciebie! Wiemy, że wrócisz jeszcze silniejszy! – napisano.

W tym sezonie Szymon rozegrał 13 spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których udało mu się zaliczyć jedną asystę.