Piłka nożna

W środę mecze 2. kolejki Ligi Mistrzów rozegrały drużyny z grup E, F, G i H, a także A, gdyż z wczoraj na dziś przełożone starcie Rangers – SSC Napoli.

O pechu może mówić Piotr Zieliński, który dwukrotnie nie trafił z karnego. Do trzeciego karnego już nie podszedł, choć Napoli miało taką okazję. Z jedenastki trafił jednak Politano, zaś ostatecznie Napoli wygrało ten mecz 3:0.

Z perspektywy polskiego kibica ciekawie też w Turynie, gdzie rywalizował Juvetnus z Benfiką. Świetnie rozpoczął się ten mecz, bo od bramki Milika po dograniu z rzutu rożnego, ale ostatecznie 3 pkt jadą do Lizbony. Goście wyrównali pod koniec pierwszej połowy po goli z karnego, zaś na prowadzenie wyszli w 55. minucie, gdy dobijał Neres.

Hitem tej rundy było starcie Manchesteru City z Borussią Dortmund w ramach rywalizacji w grupie G. Dla Erlinga Haalanda była to okazja do spotkania się ze swoim byłym klubem – Borussią. Strzelanie rozpoczęli goście z Dortmundu. W 56. mincuie trafił głową Bellingham. Gospodarze wyrównali w 80. minucie, kiedy to Stones uderzał zza szesnastki. W 84. minucie wynik meczu na 2:1 ustalił Erling Haaland. Po dograniu w pole karne podniósł nogę, a następnie uderzył w piłkę, która wpadła do siatki.

Warto odnotować, że starcie Szachtaru Doniec z Celitkiem odbyło się na stadionie Legii w Warszawie