19-letni Samuel Rydz na co dzień występuje w klubie z III ligi szwedzkiej – Taeby FK. W ostatnim spotkaniu ligowym Rydz zdobył bramkę, grając wówczas… bez buta!

10 września, w meczu 22. kolejki tamtejszej ligi, drużyna 19-latka mierzyła się na wyjeździe z Karlstad. W 79. minucie Samuel pojawił się na placu gry przy stanie 2:2.

W samej końcówce rywalizacji młody zawodnik podwyższył na 4:2, bowiem kilka minut wcześniej Taeby objęło prowadzenie. Rydz popisał się niezwykłą akcją. Najpierw stracił buta po ataku jednego z rywali, przez co padł na murawę. Chwilę potem podniósł się z niej i ruszył do ataku.

Długo nie czekał na podanie, które otrzymał od partnera z zespołu i wyszedł sam na sam z bramkarzem, pewnie go pokonując. Tym samym ustalił wynik pojedynku. Oto cała sytuacja.

Po bramce z radości jeszcze rzucił swym korkiem:

To było dopiero 5. zwycięstwo Taeby FK w 22. meczu tego sezonu. Obecnie plasują się na 15., a więc przedostatniej pozycji.

Bilans Rydza to 19 rozegranych spotkań i 2 strzelone gole.