Piłka nożna

W meczu 6. kolejki hiszpańskiej Primera División Barcelona podejmowała u siebie Elche, które dotychczas zgromadziło tylko punkt. Bramkę w tym spotkaniu zdobył Robert Lewandowski!

Barcelona w tym sezonie nie odnotowała jeszcze porażki. Na otwarcie sezonu zremisowała, a później notowała same zwycięstwa.

Pierwsza połowa

Już w 14. minucie czerwoną kartkę po faulu na wychodzącym na sam na  sam Lewandowskim otrzymał Verdu.

W meczu z Elche wynik spotkania otworzył Robert Lewandowski. Piłkę na prawej stronie pola karnego otrzymał w 34. minucie Balde, który zagrał wzdłuż pola bramkowego, zaś z bliskiej odległości do siatki futbolówkę skierował kapitan naszej reprezentacji, dla którego był to siódmy ligowy gol dla Barcelony.

W 41. minucie było już 2:0. Piłkę przed polem bramkowym otrzymał Depay. Był tyłem do bramki i miał za sobą rywala, ale obrócił się, a następnie wpakował piłkę pod poprzeczkę.

Barca blisko gola na 3:0 była w 44. minucie. Piłkę przed polem bramkowym otrzymał Lewandowski. Ten przyjął piłkę klatką, a następnie uderzał nogą w sytuacji sam na sam. Instynktownie odbił to bramkarz. Do bramki trafił dobijający Pedri, który przy strzale Polaka był na spalonym.

Druga połowa

Na kolejne gole czekaliśmy do drugiej połowy. W 48. minucie płasko na pole bramkowe podawał z prawej strony Dembele. Piłkę przyblokował jeden z defensorów gości, ale Depay zdołał dojść do piłki, lecz spod nóg wybił mu ją Badia. Przed polem bramkowym niepilnowanym był jednak Lewandowski, który pewnie trafił do siatki.

W 72. minucie Lewandowski mógł skompletować hat-tricka. Polak otrzymał podanie na szesnasty metr. Miał przed sobą tylko bramkarza rywali, więc ruszył bliżej bramki, ale doskoczyło do niego dwóch rywali. Polak zdołał oddać strzał, ale nad bramkę. Kilka chwil później został on zmieniony przez Torresa.

Więcej bramek w tym spotkaniu jednak nie padło.

Co teraz?

Barcelona prowadzi w ligowej tabeli z dorobkiem 16 pkt. Niepokonanym jest jednak Real Madryt, który jutro zmierzy się z Atletico Madryt.

W klasyfikacji strzelców przewodzi Lewandowski mający na koncie 8 bramek. Okazja do poprawienia dorobku 1 października, a więc po przerwie reprezentacyjnej. Rywalem Barcelony będzie Mallorca.