Piłka nożna

W meczu 10. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy Cracovia rywalizowała u siebie z Pogonią Szczecin. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Ostatnio lepiej prezentowała się Pogoń. Ekipa ze Szczecina w ostatnich pięciu pojedynkach zdobyła 8 pkt, zaś łącznie miała na koncie 17 pkt, co przed tym meczem dawało 4. miejsce. Cracovia znacznie niżej. Ostatnie pięć spotkań przyniosło tylko 4 pkt, zaś łącznie krakowianie mieli na koncie 13 pkt i 8. pozycję.

Do przerwy w Krakowie goli nie oglądaliśmy. Bliskim trafienia dla Cracovii był w 17. minucie Rakoczy, ale trafił w słupek. W 26. minucie skuteczną interwencję po główce Zahovicia odnotował golkiper miejscowych – Niemczycki.

Gol otwierający wynik meczu padł w 71. minucie. Po dograniu z rzutu rożnego mieliśmy zamieszanie w polu karnym. Wykorzystał to Grosicki, który wpakował piłkę do siatki.

Wyrównanie nastąpiło bardzo szybko. W 74. minucie płaskie podanie w pole karne otrzymał Loshaj. Uderzał z ostrego kąta i trafił w słupek, ale do bramki trafił dobijający z pola bramkowego Benjamin Kallman.

PKO Ekstraklasa – 10. kolejka
Cracovia – Pogoń Szczecin 1:1 (0:0)
Bramki:
74′ Kallman 71′ Grosicki