Fot: Greuther Furth

Greuther Furth Damiana Michalskiego mierzyło się dzisiaj z Paerbornem w ramach 9. kolejki drugiej Bundesligi. Gospodarze wygrali 2:1, odnosząc tym samym pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Jedną z bramek strzelił… Michalski.

W 42. minucie spotkania Simon Asta dośrodkował w pole karne, a piłkę głową do siatki skierował polski obrońca. Dzięki temu trafieniu Greuther prowadził do przerwy 1:0.

Już na początku drugiej części gry gościom udało się wyrównać za sprawą bramki Dennisa Srbeny. Rezultat remisowy utrzymał się do 73. minuty, kiedy to Branimir Hrgota ustalił wynik meczu, zdobywając zwycięskiego gola dla swojej drużyny. 24-letni Damian rozegrał pełne spotkanie.

Michalski do nowego zespołu wszedł wyśmienicie. Zagrał dotychczas w trzech meczach (wszystkie od deski do deski), w których zdobył 2 bramki. Trafił dzisiaj w drugim meczu z rzędu i jak na środkowego obrońcę jest to tym bardziej rewelacyjna statystyka.

Jego Greuther Furth, po pierwszym zainkasowaniu trzech oczek w tym sezonie II Bundesligi, poszło odrobinę w górę i teraz są przedostatnim klubem w tabeli. Dzierżą 7 punktów, a ich bilans to jedno zwycięstwo, cztery remisy i tyle samo porażek.