Po bardzo rwanym meczu Polska przegrywa z Niemcami w meczu o brąz 82:69. Mimo, że na siedem minut do końca doprowadziliśmy do remisu odrabiając kilkunasto punktową stratę. W końcówce lekcję koszykówki reprezentacji Polski dał Dennis Schroder.

Pierwsze punkty padły łupem Mateusza Ponitki. I przez 22 sekundy prowadziliśmy. Jak się później okazało było to jedyne prowadzenie w tym spotkaniu. Niemcy odpowiadali trafieniami zza łuku Obst z Voigtmanem. Mimo, że nasi koszykarze zmniejszali straty prowadzenie pozostawało po stronie współgospodarzy EuroBasketu. Wyróżniającymi postaciami w pierwszej odsłonie byli Voigtman z Theisem.  Gdy trójkę dorzucił Schroeder dał sygnał, że Niemcy chcą rozdawać karty w spotkaniu. Mimo to po pierwszej kwarcie traciliśmy tylko pięć oczek.

Po wznowieniu gry nasi rywale próbowali silniejszej obrony. Mimo to Niemcy również jak nasza kadra nie grzeszyła skutecznością. W połowie kwarty ważne trafienie zaliczył Michał Sokołowski. To zmniejszało prowadzenie naszych rywali do stanu 21:20. To podziałało na Niemców mobilizująco. W niespełna 3,5 minuty zaliczyli serię 13:0.Trafiali Obst, Theis i Schroder. Nasi koszykarze szukali swojej gry, ale skutecznie był wyłączony Slaughter, a problem z faulami miał Mateusz Ponitka. Po kolejnych punktach Dennisa Schrodera przegrywaliśmy nawet 36:21.

W trzeciej kwarcie Michał Sokołowski i A.J. Slaughter wzięli się za odrabianie strat, a Biało-Czerwoni byli coraz bliżej. Trójki zaczął również dokładać Jakub Garbacz (4 na 4 w całym spotkaniu), mimo to, przewaga była po stronie Niemców. Po kolejnym trafieniu z dystansu Slaughtera po 30 minutach było ostatecznie tylko 54:49, co dawało sporo nadziei naszej drużynie.

Jakub Garbacz trafiał także w kolejnej części meczu. Najpierw jego rzut zbliżył Polaków na dwa punkty, a na około siedem minut przed końcem jego następne trafienie oznaczało już remis! Później jednak zaczął również trafiać Johannes Voigtmann, a spotkanie całkowicie przejął Dennis Schroder. To właśnie rozgrywający kończył najważniejsze akcje i ponownie zbudował przewagę ekipy trenera Gordona Herberta. Ostatecznie jego rzuty wolne ustaliły wynik spotkania na 82:69.