Piłka nożna

We wrześniowych derbach Poznania górą w ramach 10. kolejki PKO Ekstraklasy okazał się Lech Poznań, który pokonał Wartę 1:0.

Gospodarzem spotkaniu była formalnie Warta, ale mecz odbył się w Poznaniu – na Bułgarskiej, czyli domowym stadionie Lecha, a w zasadzie Stadionie Miejskim w Poznaniu.

Lechici notują ostatnio dobrą passę. W pięciu ostatnich spotkaniach zdobyli 10 pkt, natomiast Warta odnotowała 8 oczek. Do tego Lech ma za sobą zwycięstwo w 2. kolejce fazy grupowej Ligi Konferencji Europy nad Austrią Wiedeń.

Przed 10. rundą Lech zajmował 11. miejsce, zaś Warta 13. pozycję, lecz należy pamiętać, że Kolejorz ma wciąż zaległe spotkanie.

Pierwsza połowa

Do przerwy w tym spotkaniu bez goli. W 14. minucie niebezpiecznie na bramkę Warty uderzył zza szesnastki Kwekweskiri. Piłka delikatnie opadała i niepewnie interweniował Lis, który odbił piłkę przed siebie.

Blisko gola było w doliczonym czasie pierwszej połowy. Po dograniu z rzutu rożnego w poprzeczkę trafił głową gracz Warty – Zrelak.

Druga połowa

Gol otwierający wynik spotkania padł w 53. minucie. Płaskie podanie na lewą stronę pola karnego otrzymał Alfonso Sousa, który uderzył skutecznie na dalszy słupek dając Lechowi prowadzenie.

Warta niewiele robiła, by odrobić straty. Znacznie częściej przy piłce był Lech, który dowiózł to prowadzenie do samego końca. Jeszcze w doliczonym czasie gry próbował główkujący po rzucie wolnym Lis, ale pewnie interweniował Bednarek.

Co teraz?

Lech po zwycięstwie ma 14 pkt, co daje 7. miejsce. Tyle samo oczek mają też 6. Cracovia i 8. Radomiak. Lech ma jednak zaległe spotkanie, więc patrzyć na czołówkę tabeli. 17 pkt ma bowiem Wisła Płock, która jest na 4. miejscu, a do podium traci zaledwie oczko.

Po przerwie reprezentacyjnej rywalem Lecha będzie 1 października warszawska Legia, która przewodzi ligowej tabeli. Warta zmierzy się 3 października ze Śląskiem Wrocław.