Tenis
fot: randrlife.co.uk

Magda Linette przegrała finałowy mecz turnieju WTA 250 Chennai Open. Rywalką Polki była Czeszka Linda Fruhvirtová.

Przebieg finału

W finale kluczowym do wygrania pierwszej partii okazało się przełamanie na 5:4 na korzyść Polki, która w kolejnym gemie obroniła swoje podanie, po czym wygrała partię 6:4. W tej partii Polka miała większy procent punktów zdobywanych po returnie. Zdobyła mniej punktów po serwisie, ale procentowo wyszło nieco lepiej.

W drugim secie jako pierwsza na 5:3 przełamała Czeszka, co oznaczało, że to ona będzie serwować na zamknięcie partii, co niestety jej się udało. Pomogły autowe returny Magdy Linette. Tym razem słabszy procent punktów po serwisie miała Polka. Return u obu zawodniczek na podobnym poziomie.

Decydowała więc trzecia partia. Tu szans można było upatrywać w Polce, która była mniej zmęczona. W turnieju rozegrała przed finałem niespełna siedem setów. Jej przeciwniczka dwukrotnie kończyła mecz po trzeciej partii.

W decydującym secie kapitalnie zakończył się dla Polki gem trzeci, w którym świetnie serwowała. Odnotowała aż trzy asy, zaś na koniec punktowała z woleja, co dało zwycięstwo do zera. Po krótkiej przerwie zawodniczki wróciły na kort. Zagrywała Czeszka, ale skuteczna przy siatce Polka przełamała na 3:1, a następnie po 4:1 po wygraniu gema serwisowego.

Szansa na przełamanie na 5:2 pojawiła się w gemie siódmym, ale niestety Czeszka zdołała odrobić straty i obronić własne podanie. Niestety rywalka Polki poszła za ciosem, bo doprowadziła do przełamania powrotnego na 3:4 z jej perspektywy. Zaczęła od udanego bekhendu, dołożyła na 30:0 dobry return, zaś finalnie zwyciężyła w gemie do zera.

Niestety Polka nie potrafiła odpowiedzieć. Czeszka wygrała wszystkie gemy do końca, a cały mecz 2:1.