Piłka nożna

Polacy po przegranej z Holandią wiedzą, że już na pewno nie zagrają w turnieju finałowym Ligi Narodów 2022/2023. Przegrała też Walia, co oznacza, że remis w meczu z Walią da Polsce utrzymanie w dywizji A.

Polacy grają w grupie 4. najwyższej dywizji. Zostało rozegranych już pięć spotkań, w których biało-czerwony zdobyli 4 pkt, na co składała się domowa wygrana nad Walią i wyjazdowy remis z Holandią.

Walia ma na swoim koncie punkt po remisie nad Belgią. Tym razem Walijczycy znów mierzyli się z Belgiom, która jednak wygrała u siebie 2:1.

To dobry wynik dla biało-czerwonych. Remis da na pewno utrzymanie w dywizji A.

W meczu Belgów z Walią Belgowie po pierwszej połowie prowadzili 2:0. Wynik spotkania otworzył w 10. minucie uderzający zza szesnastki De Bruyne. W 38. minucie podanie z prawej strony na gola na 2:0 zamienił uderzający z pola bramkowego Batshuayi.

Walijczycy strat zmniejszyli w 50. minucie, ale na więcej goli nie było ich stać. Po dograniu z prawej strony głową do siatki trafił Moore.

Belgia 2:1 Walia

Polacy grali natomiast w Warszawie z Holandią. W tym spotkaniu gole strzelali tylko goście. W 14. minucie do siatki po dograniu z prawej strony trafił uderzający z pola bramkowego Gakpo. Wynik spotkania ustalił w 60. minucie Bergwijn, który najpierw podał na szesnastkę do kolegi, a później otrzymał prostopadłe podanie zwrotne, po czym wykorzystał sytuację sam na sam.

Polska 0:2 Holandia