piłka nożna

W czwartkowy wieczór Polacy zmierzyli się na Stadionie Narodowym w Warszawie z reprezentacją Holandii w ramach meczu 5. kolejki Ligi Narodów 2022/2023. Górą goście, którzy wygrali 2:0.

Poprzednie starcie z Holandią zakończyło się dla Polaków remisem 2:2.

Jak wyglądało spotkanie?

Do przerwy Polacy przegrywali 0:1. W 14. minucie obsłużonym prostopadłym podaniem w pole karne został Dumfries. Ten zagrał wzdłuż linii pola bramkowego, zaś do siatki z bliskiej odległości trafił Cody Gakpo.

Z prowadzenia Holendrzy mogli cieszyć się wcześniej, bo w 12. minucie. Po dograniu na pole bramkowe nabiegał na piłkę Blind. Miał w planie uderzać z powietrza mając przed sobą tylko Szczęsnego, ale na nasze szczęście nie trafił w piłkę, po czym przejął ją polski golkiper.

Polacy nie stworzyli groźniejszych sytuacji. Ciekawie było w 38. minucie, gdy z prawej strony do środka dogrywał po kontrze Zieliński. Na lewą stronę pola karnego zagrał ze środka Lewandowski, zaś na dalszy słupek strzelał Zalewski, lecz obronił to bramkarz gości.

Druga połowa

Kilka minut po przerwie blisko wyrównania byli biało-czerwoni. Na prawej stronie pola karnego piłkę otrzymał Frankowski, który odgrywał na lewo. Na piłkę nabiegał Milik, który uderzał z linii pola bramkowego, ale futbolówka przed nim skozłowała, co utrudniło strzał. Gola nie było, a piłka powędrowała wysoko nad bramką.

Bramka kilka minut później padła, ale dla Holendrów. W 60. minucie Bergwijn najpierw podał na szesnastkę do Janssena. Ten odegrał mu prostopadle przed pole bramkowe, po czym ten pierwszy nie zmarnował sytuacji sam na sam trafiając na 2:0.

Ten wynik do końca już się niestety nie zmienił.

Co teraz?

Na zakończenie rywalizacji w Lidze Narodów Polacy zmierzą się na wyjeździe z Walią, zaś Holendrów czeka starcie z Belgią. Oba mecze zaplanowano na 20:45 w najbliższą niedzielę.

Liga Narodów – 5. kolejka
Polska – Holandia 0:2 (0:1)
Bramki:
14′ Gakpo, 60′ Bergwijn

Polska: Szczęsny – Bednarek, Glik, Kiwior – Frankowski (79′ Bereszyński), Krychowiak, Linetty (46′ Milik), Zalewski (79′ Skóraś) – S. Szymański (70′ Klich), Zieliński (86′ Łęgowski) – Lewandowski (C)

Holandia: Pasveer – Timber, van Dijk (C), Aké – Dumfries, Koopmeiners (6. Berghuis, 75′ Taylor), Gakpo, F. de Jong (46′ de Roon), Blind – Bergwijn (75′ Weghorst), Depay (52′ Janssen).