Młodzieżowa reprezentacja Polski do lat 21 przegrała dzisiaj w meczu towarzyskim z Grecją 0:1. Był to debiut nowego selekcjonera kadry, Michała Probierza, na ławce trenerskiej, i to w dobrze znanym dla niego mieście, jakim jest Białystok.

PIERWSZA POŁOWA
Już w 2. minucie spotkania Kacper Kozłowski mógł wyprowadzić Polskę na prowadzenie, lecz piłka po jego strzale oberwała rykoszetem i minęła poprzeczkę.

Po 30. minucie nasi rodacy stworzyli sobie najgroźniejszą sytuację w pierwszej połowie. Jakub Myszor obsłużył Michała Rakoczego wzdłuż linii pola karnego, a ten zdecydował się na uderzenie, które jednak wybronił grecki golkiper.

Do przerwy widniał remis bezbramkowy. Przez większość czasu gospodarze starali się zakładać wysoki pressing.

DRUGA POŁOWA
… nie zaczęła się dla nas dobrze, gdyż już w 49. minucie Grecy prowadzili 1:0. Dośrodkowali z prawego skrzydła, a Ariel Mosór nie przypilnował Michaila Kosidisa, który pewnym strzałem głową pokonał Kacpra Tobiasza.

Niedługo później Polacy mogli wyrównać za sprawą Myszora, który rąbnął w poprzeczkę. W późniejszym etapie rywalizacji nie udało się niestety zagrozić oponentowi i to oni ostatecznie skromnie zwyciężyli.

W najbliższy wtorek, 27 września, biało-czerwoni podejmą w Suwałkach młodzieżową reprezentację Łotwy.