Hubert Hurkacz pokonał Francuza Arthura Rinderknecha i awansował do półfinału turnieju ATP 250 we francuskim Metz.

Najlepszy polski tenisista był faworytem spotkania i już w drugim gemie Hurkacz miał break pinta jednak został on wybroniony przez francuskiego tenisistę, który ostatecznie wygrał gema przy własnym serwisie. To co nie udało się w drugim gemie udało się 10 tenisiście świata w czwartym gemie przełamał rywala. Do końca seta Polak utrzymał własne podanie podobnie jak rywal i wygrał 6:3.

W drugim secie to rywal miał pierwszego w meczu break pointa, którego nie wykorzystał, a w kolejnym gemie to Hurkacz przełamał rywala powtarzając to w kolejnym gemie. Rozstawiony z „dwójką” Hurkacz ostatecznie wygrał 6:2 i awansował do półfinału w którym zmierzy się z Włochem Lorenzo Sonym.