Fot: PAP

W drugim spotkaniu towarzyskiego turnieju Elite League reprezentacja Polski U-20 zmierzyła się na wyjeździe z Niemcami i wypuściła wygraną tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra.

Podopieczni Miłosza Stępińskiego wyszli na prowadzenie w 25. minucie. Autorem trafienia został Marcel Wędrychowski. Do przerwy biało-czerwoni mogli cieszyć się z zadowalającego rezultatu, który utrzymał się aż do 84. minuty!

W końcówce rywalizacji wyrównał Fisnik Asllani, a po 3 minuty później nasi zachodni sąsiedzi już prowadzili 2:1. Decydującego gola dla gospodarzy strzelił Kerim Calhanoglu.

Młodzieżowa reprezentacja Polski po dwóch pojedynkach plasuje się obecnie na 4. pozycji w ośmioosobowej tabeli Elite League. Nasi rodacy mają 3 punkty na koncie, po ostatnim zwycięstwie z Włochami (1:0). Warto zaznaczyć, iż niektóre reprezentacje nie rozegrały jeszcze równej liczby meczów.

Za 3 dni, a więc 27 września, polska drużyna podejmie młodą Portugalię.

Elite League
Niemcy U20 – Polska U20 2:1
25′ Wędrychowski, 84′ Asllani, 87′ Calhanoglu

Niemcy: Gebhardt, Aydin (73′ Rosenboom), Siebert (73′ Lawrence), Schmidt (73′ Fofana), John (73′ Calhanoglu), Scott (67′ Bobzien), Breithaupt, Wagner (73′ Castrop), Nebel (73′ Asllani), Beier (90′ Conte), Shuranov (73′ Kastanaras)

PolskaBieszczad, Szymański, Tkocz, Kasperowicz, Talar (63′ Bernard), Biegański (89′ Witek), Neugebauer (46′ Karasek), Wędrychowski (46′ Sezonienko), Chrupałła (46′ Walicki), Ibe-Torti (63′ Klimej), Buksa (63′ Klisiewicz)