Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz przegrał w półfinale turnieju ATP 250 w Metz z Włochem Lorenzo Sonego i nie obroni tytułu wywalczonego przed rokiem.

W pierwszym secie gra była wyrównana i żaden z zawodników nie miał szansy na przełamanie rywala. O wygranej w secie otwierającym spotkanie zdecydował tie break w którym lepszy okazał się Sonego wygrywając 7:5.

Na otwarciu drugiego seta Hurkacz mógł przełamać rywala jednak nie wykorzystał pierwszego w tym spotkaniu break pointa. Niestety to co nie udało się polskiemu tenisiście udało się Włochowi, który w siódmym gemie przełamał dziesiątą rakietę świata. Polak po stracie gema przy własnym serwisie kolejnego oddał bez punktu. W decydującym gemie w którym Hurkacz aby pozostać w grze musiał pokonać reprezentanta Włoch niestety lepszy okazał się rywal i to on zagra w jutrzejszym finale turnieju w Metz.