Bartłomiej Marszałek

Bartłomiej Marszałek zajął ósme miejsce w drugiej eliminacji mistrzostw świata motorowodnej Formuły 1. Zawody o Grand Prix Regione Emilia Romagna rozegrane w San Nazzaro wygrał Shaun Torrente (USA).

Do wyścigu Polak wystartował z dobrej ósmej pozycji, bo taką wywalczył w piątkowych kwalifikacjach. W pierwszej części zmagań był nawet czwarty, ale w drugiej, decydującej o tym, kto walczyć będzie o pole position uplasował się na ósmym miejscu, a do finałowej rozgrywki kwalifikowało się sześciu najlepszych zawodników. Najlepszy czas i pierwsze pole startowe wywalczył lider klasyfikacji mistrzostw świata Amerykanin Shaun Torrente (Abu Dhabi Team).

Sobotni wyścig wystartował punktualnie o godzinie 15:00. Na początku w stawce nie zachodziły żadne zmiany, tuż po 10. okrążeniu u Bartłomieja Marszałka zaczęły pojawiać się problemy z łodzią, które zepchnęły go z ósmej pozycji na czternastą. Dodatkowo do lidera Shauna Torrente stracił w tym czasie dwa okrążenia.

Awarie i wypadki, dwa restarty

Niedługo potem awaria wyeliminowała z walki Duarte Benavente (Portugalia). Z kolei na 17. okrążeniu doszło do bardzo groźnej kolizji jadącego na drugim miejscu Sami Selio (Finlandia) z dublowaną Norweżką Marit Stromoy. O ile Fin przejechał jeszcze jedno okrążenie uszkodzoną łodzią, to z uwagi na stan łodzi Marit i jej samej wyścig przerwano wywieszając żółte flagi.

Kilkanaście sekund po restarcie doszło do kolejnego wypadku, którego ofiarą tym razem został Włoch Alberto Comparato. Były mistrz świata Formuły 4 na pierwszym zakręcie, dokładnie w tym samym miejscu, gdzie wcześniej doszło do zderzenia Fina z Norweżką zaliczył efektowną wywrotkę. Wskutek tych wszystkich zawirowań Marszałek zaczął odzyskiwać pozycje i po drugim restarcie znalazł się na dziewiątym miejscu. Kiedy z dalszej walki problemy techniczne wyeliminowały Philippe’a Chiappe (Francja) Polak wrócił na miejsce, z którego startował.

Torrente bliżej tytułu

Do końca wyścigu nic się już nie zmieniło. O drugą pozycję z broniącym mistrzostwa świata Jonasem Anderssonem ze Szwecji próbował walczyć Thani Al Qemzi ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ostatecznie z tej batalii zwycięsko wyszedł Szwed, mijając metę o niecałe 2 sekundy przez Al Qemzim. Zwyciężył niezagrożony po wycofaniu się Sami Selio Torrente, dla którego była to druga w tym sezonie wygrana. Jego przewaga nad drugim zawodnikiem wynosi już 13 punktów.

Zajmując ósme miejsce w San Nazzaro Bartłomiej Marszałek powtórzył swój wynik z Grand Prix Francji w Macon.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!