Fot: galeria.trojmiasto.pl

Reprezentacja Polski do lat 19 pokonała w swoim drugim spotkaniu eliminacji do mistrzostw Europy Estonię 2:0, a wszystkie bramki dla reprezentacji Polski zdobył Tomasz Pieńko.

Podopieczni Marcina Brosza od początku spotkania byli stroną dominująca i to oni dyktowali warunki gry. Rywale, którzy w pierwszym meczu pokonali dość niespodziewanie Włochów skupili się na obronie i wyprowadzaniu nielicznych kontrataków. Wynik spotkania otworzył w 65.minucie Tomasz Pieńko, który wykorzystał rzut karny. Trzy minuty później wprowadzony po przerwie napastnik Zagłębia Lubin wykorzystał podanie Chmiela i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza rywali podwyższając wynik spotkania.

Dzięki zwycięstwu reprezentacja Polski prowadzona przez Marcina Brosza zapewniła sobie awans do II fazy eliminacji.