Fot: Goal24.pl

Reprezentacja Polski U-18 od jakiegoś czasu przebywa we Francji, gdzie uczestniczy w Tournoi international de Limoges. Dzisiaj Polacy rozegrali swoje ostatnie spotkanie, tym razem mierząc się z Francją.

Mecz ten zakończył się naszym zwycięstwem 3:2, ale trwał tylko do… 77. minuty. Powodem nieco szybszego zakończenia spotkania przez arbitra była wyjątkowa brutalność ze strony francuskich graczy, którzy otrzymali aż 4 czerwone kartki… i to wszystkie podczas drugiej odsłony!

PIERWSZA POŁOWA

Na początku rywalizacji biało-czerwoni objęli prowadzenie za sprawą trafienia Oliwiera Sławińskiego. 20 minut później było już 2:1 dla Francuzów. Bramki strzelali kolejno Bentoumi i Housni.

2 minuty po drugim golu gospodarzy Polsce udało się wyrównać. Autorem trafienia został Olaf Kozłowski. Do przerwy mieliśmy wynik remisowy 2:2.

DRUGA POŁOWA
W drugiej części gry dopiero zaczęło się dziać… Po godzinie gry Francuzi grali w dziewięciu, po otrzymanych wówczas dwóch czerwonych kartkach (Housni (55. minuta, Belocian, 60. minuta).

W 70. minucie Kacper Masiak strzelił gola, który ustalił rezultat spotkania. 2 minuty później Gomis wyleciał z boiska. Około kwadrans przed końcem meczu następny francuski zawodnik, Bile, zobaczył pokazaną czerwień w swoją stronę, po brutalnym faulu, który zapoczątkował awanturę. Młody Francuz pojawił się na placu gry nieco ponad 10 minut wcześniej. Oto nagranie z tej sytuacji:

Sędzia postanowił zakończyć pojedynek w 77. minucie i ostatecznie Polska pokonała ostrych oponentów 3:2.

Francja U-18 – Polska U-18 2:3
22′ Bentoumi, 25′ Housni, 6′ Sławiński, 27′ Kozłowski, 70′ Masiak

Czerwone kartki: 55′ Housni, 60′ Belocian, 72′ Gomis, 77′ Bile

Francja: Olmeta, Kumbedi, Belocian, Sarr, Zidane, Bentoumi, Edoa, Housni, Seghir (64′ Bile), Gomis, Jacquet.

Polska:: Mikułko, Jasiński, Lewicki, Tomaszewski, Wojciechowski, Sławiński, Masiak, Dziedzic, Stalmach, Kozłowski, Przybyłko.