Fot: Łączy Nas Piłka

W spotkaniu o III miejsce Pucharu Syrenki podopieczni Marcina Włodarskiego zdeklasowali reprezentację Anglii aż 5:0.

W swoim drugim meczu turnieju młodzi Polacy musieli uznać wyższość Portugalii, któr pokonała ich 2:0. Może i nie zagrali w finale, ale udało się zająć III miejsce.

Już po dziesięciu minutach od pierwszego gwizdka sędziego Filip Wolski, po świetnej akcji zespołu, wyprowadził Polskę na prowadzenie. Niedługo przed końcem pierwszej odsłony na 2:0 podwyższył Mike Huras. Asystę przy tym trafieniu zapisał sobie Wolski, który idealnie wyłożył partnerowi futbolówkę.

Na początku drugiej połowy Huras ustrzelił dublet po ładnej, solowej akcji. Znalazłszy się z piłką pod ostrym kątem, zdecydował się na uderzenie, które przyniosło gola.

W 76. minucie niski Krzysztof Kolanko wbiegł w pole karne i zdecydowanym, pewnym strzałem wpisał się na listę strzelców. To jeszcze nie był koniec bramek Polaków. Anglię dobił… Mike Huras. Młody piłkarz znalazłszy się w dogodnej pozycji, posłał piłkę w długi róg angielskiej bramki. Zespół z wysp był bezradny.

Puchar Syrenki – mecz o 3. miejsce
Polska U-17-Anglia U-17 5:0
10′ Wolski, 43; Huras, 48′ Huras, 75′ Kolanko, 81′ Huras

Polska: Miłosz Piekutowski, Patryk Olejnik, Nico Adamczyk, Michał Gurgul (73′ Filip Kucharczyk), Jan Faberski (46′ Krzysztof Kolanko), Filip Rejczyk (85′ Dominik Szala), Maksymilian Sznaucner, Karol Borys (66′ Szymon Kądziołka), Filip Wolski (66′ Jakub Krzyżanowski), Mike Huras, Mateusz Skoczylas (66′ Daniel Mikołajewski).

Anglia: Ted Curd (46′ Tommy Setford), Nathanael Boot (60′ Samuel Amo-Ameyaw), Zach Abbott (60′ Ishe Samuels-Smith), Lakyle Samuel, Tyrique George, Archie Stevens (20′ Josh Acheampong), Finley McAllister (46 Myles Lewis-Skelly), Michael Golding, Ethan Nwaneri (60′ Somtochukwu Boniface), Jimmy-Jay Morgan (46′ Lewis Miley), Ethan Wheatley.