Reprezentacja Polski U-20 bez większych kłopotów wygrała dziś z Portugalią 3:1, w swoim trzecim meczu turnieju Elite League. Jeden z rodaków, Jan Biegański, popisał się niesamowitym uderzeniem, które finalnie przyniosło bramkę.

Wszystkie gole padły podczas pierwszej połowy. w 10. minucie spotkania Jan Biegański strzelił tzw. „bramkę stadiony świata”. Portugalski golkiper nie miał najmniejszych szans przy próbie naszego pomocnika. Zresztą, sami zobaczcie:

2 minuty później Portugalczycy wyrównali za sprawą gola Rodrigo Gomesa, którego strzał otarł się o rękawice polskiego bramkarza.

W 24. minucie Aleksander Buksa kapitalnie podał do Kacpra Karaska, który wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem i posłał piłkę do siatki.

10 minut później cieszyliśmy się już z trzeciej bramki. Po wrzutce Biegańskiego z rzutu rożnego Kacper Kasperowicz podwyższył na 3:1.

W drugiej połowie nie ujrzeliśmy bramek i ostatecznie polscy piłkarze dopisali na swym koncie kolejne oczka. Niedawno Polska uległa Niemcom 1:2, więc po porażce zareagowała w najlepszy możliwy sposób. Biało-czerwoni po trzech rozegranych meczach liczą sobie 6 punktów.