Mistrzostwa Świata przyniosły pierwszą przegraną Polskiego zespołu. W czwartym spotkaniu nasza drużyna uległa reprezentacji Dominikany 3:1. Polki grały trzeci dzień z rzędu, co wpłynęło na słabszą motorykę drużyny. Polscy kibice liczyli na powtórzenie wyniku z poprzedniego dnia z meczu z Koreą Południową niestety rzeczywistość okazała się inna.

Pierwszy set w wykonaniu naszego zespołu był iście popisowy. Od stanu 9:7 nasze zawodniczki zdobyły kolejno pięć punktów z rzędu. Dzięki temu na tablicy widniał wynik 14:7. Natomiast w kolejnym ustawieniu ponownie padła seria punktowa, aż do wyniku 18:8. W tym etapie spotkania kapitalnie prezentowała się Olivia Różańska, która zdobyła pięć punktów. Ostatecznie pierwsza partia zakończyła się naszym zwycięstwem 25:18.

Drugą partię nasza drużyna starała się rozpocząć równie mocno co poprzednią. Niestety już od połowy drugiego seta przewagę stopniowo uzyskiwała drużyna Dominikany. Udało nam się zniwelować różnicę i doprowadzić do wyniku 19:19. Ostatecznie po skuteczniejszej grze w bloku nasze rywalki odskoczyły i wygrały drugą partię 25:22.

Wraz z upływem spotkania widać było po naszym zespole delikatną niedyspozycję fizyczną. Polki trzeci dzień z rzędu rozgrywały spotkanie, co widocznie wpłynęło na grę naszego zespołu. Słabszy moment skutecznie wykorzystywała drużyna Dominikany. Trzeci set nasze zawodniczki rozpoczęły dobrze, natomiast już od wyniku 8:8 musiały gonić wynik. Końcówka niestety ponownie została lepiej zagrana przez rywalki, które wygrały 25:21.

Czwarty set mógł przedłużyć nasze szanse na nawiązanie rywalizacji o wygraną spotkania. Nasze zawodniczki rozpoczęły go dobrze. Nasza gra pod względem taktycznym wyglądała obiecująco. Brakowało jednak szczęścia oraz w wielu wymianach większej dynamiki. Dominikana prowadziła punktowo przez większość czwartego seta i była bliska zamknięcia spotkania. Ponownie decydująca okazała się końcówka seta, która zakończyła się wynikiem 25:21 dla Dominikany.

Polska – Dominikana 1:3 (25:18, 22:25, 21:25, 21:25)

Polska: Wołosz, Różański, Korneluk, Stysiak, Górecka, Witkowska, Stenzel (libero) oraz Szlagowska, Alagierska-Szczepaniak, , Wenerska, Fedusio

Źródło: pzps.pl