Mistrzostwa Świata wchodzą w decydującą fazę. Nasz zespół rozegrał ostatnie spotkanie w fazie grupowej. Polki pokazały się z dobrej strony, mimo to przegrały z Turcją po pięciosetowym pojedynku.

Pierwszy set nasze zawodniczki rozpoczęły niemrawo. To Turczynki narzuciły nam warunki gry, których nasze zawodniczki nie potrafiły przyjąć. Nasze rywalki prowadziły kilkunastoma punktami. W najgorszym momencie prowadziły 12:7. Na szczęście wraz z upływem czasu gry przewaga malała. Polska drużyna najpierw doprowadziła do remisu, a następnie wyszła na prowadzenie 22:18. Co prawda Turczynki jeszcze próbowały się poderwać, ale genialna gra blokiem sprawiła, że pierwsza partia zakończyła się naszym sukcesem.

Drugi set Polki rozpoczęły lepiej, większość czasu prowadziły. Niestety słabiej wypadła środkowa część rozgrywki. Nasze zawodniczki oddały inicjatywę rywalkom. Po bloku na Monice Gałkowskiej przegraliśmy seta 25:23. Podobnie przebiegała końcówka kolejnej partii. Wynik został przesądzony w samej końcówce. Tym razem Polki przegrały 25:22.

Losy spotkania nasze zawodniczki starały się odwrócić w czwartym secie. Polki prowadziły 12:8. Z bardzo dobrej strony prezentowała się Magda Stysiak. Po jej asie serwisowym wynik brzmiał 16:10. Ostatecznie czwarty set nasza drużyna wygrała 25:18. Ostatecznie o wygranej decydowała piąta partia. Pomimo dobrej gry w czwartym secie, nasze zawodniczki nie zdołały wygrać całego spotkania. Turcja wygrała piątego seta 15:11.

Polki mimo porażki zagrają w kolejnej rundzie Mistrzostw Świata.

Polska – Turcja 2:3 (25:22, 23:25, 22:25, 25:18, 11:15)

Polska: Wołosz, Różański, Korneluk, Stysiak, Górecka, Witkowska, Stenzel (libero) oraz Szlagowska, Alagierska-Szczepaniak, , Wenerska, Gałkowska

Źródło: pzps.pl