skoki

Z niezłej strony zaprezentowała się Nicole Konderla podczas ostatnich w tym sezonie zawodach Letniego Grand Prix w skokach narciarskich. Polka w Klingenthal zajęła 15. miejsce.

Rywalizacja w tegorocznym cyklu Letniego Grand Prix rozpoczęła się od lipcowych zawodów w Wiśle, gdzie Konderla zajmowała 18. i 15. miejsce. Polka nie brała udziału w zmaganiach rozgrywanych w Courchevel i Rasnovie, ale pojawiła się na zakończenie cyklu w Klingenthal.

Po pierwszej serii Konderla zajmowała 10. miejsce, na co złożył się skok na odległość 117 metrów. W finale Polka uzyskała 101 metrów, by spaść na 15. miejsce z dorobkiem 127,3 pkt.

Wygrała Ursa Bogataj, która zgromadziła 225,5 pkt. Słowenka skakała po 130,5 i 131 metrów.

W klasyfikacji generalnej najlepszą okazała się Biogataj, której łączny dorobek wyniósł 460 pkt. Konderla zajęła 28. miejsce ze stratą 415 pkt. Na 49. pozycji sklasyfikowaną została Kinga Rajda.