Fot: clermontfoot.com

W pojedynku 9. kolejki Ligue 1 AC Ajaccio przegrało u siebie z Clermont Foot 1:3. Debiutancką asystę na francuskich boiskach zanotował reprezentant Polski, Mateusz Wieteska, który został mianowany piłkarzem meczu!

Do przerwy drużyna Wieteski prowadziła 1:0 za sprawą trafienia Kyei’a. Bramkę wyrównującą ujrzeliśmy w 70. minucie spotkania, a jej autorem został Cedric Avinel. Tuż przed doliczonym czasem do drugiej połowy Mateusz Wieteska dograł do Elbasana Rashaniego, który wyprowadził Clermont na prowadzenie. Chwilę potem Jodel Dossou dobił Ajaccio.

Były piłkarz Legii Warszawa rozegrał pełne i świetne spotkanie. Popisał się w nim wieloma dobrymi zagraniami, no i przede wszystkim pierwszą asystą. Kapitalny mecz Mateusza nie przeszedł bez echa, bowiem tamtejszy dziennik „L’Equipe” wybrał go na zawodnika meczu. Jako jedyny otrzymał notę 7!

Zespół Polaka plasuje się na 9. miejscu w tabeli, mając 13 oczek. Na 9 możliwych spotkań polski obrońca wystąpił 8 razy.