Tenis
fot: beinsports.com

Hubert Hurkacz pokonał w dwóch setach Argentyńczyka Francisco Cerundolo w meczu pierwszej rundy turnieju w Astanie.

Dla najlepszego polskiego tenisisty jest to pierwszy w karierze występ na kortach w Astanie. Hurkacz w pierwszym spotkaniu zmierzył się na sklasyfikowanym na 29.miejscu w rankingu ATP Francisco Cerundolo. Hurkacz już na początku meczu przełamał rywala i pewnie wygrywał gemy przy własnym serwisie. W siódmym gemie ponownie wygrał gema przy serwisie rywala i ostatecznie wygrał pierwszego gema 6:2.

W drugim secie Argentyńczyk grał pewniej podobnie jak „Hubi” jednak rywal mógł przełamać naszego zawodnika, który wybronił break pointa i ostatecznie wygrał gema przy własnym serwisie. O końcowym triumfie w drugim secie i jak się okazało w całym meczu zdecydował tie break w którym lepszy okazał się pochodzący z Wrocławia tenisista.

W kolejnej rundzie Polak zmierzy się z kimś z dwójki Aleksander Bublik – Tallon Griekspoor.