piłka nożna

Warta Poznań wygrała mecz 11. kolejki PKO Ekstraklasy, w którym mierzyła się na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław.

Po trzech meczach bez wygranej Warta wygrała we Wrocławiu 2:0. Otwarcie wyniku w meczu ze Śląskiem nastąpiło bardzo szybko, bo już w 10. minucie. Z prawej strony dogrywał na pole bramkowe Szczepański. Piłkę złapał Szromnik, który jednak wpadł w kolegę z zespołu, po czym stracił futbolówkę. Wykorzystał to Enis Destan, który trafił do pustej bramki.

W drugiej połowie Śląsk miał kilka szans na wyrównanie. W 61. minucie gospodarze cieszyli się z podyktowanego karnego, ale chwilę później musieli uspokoić nastroje, bo wideo weryfikacja wykazała, że było czysto. W 81. minucie celnie uderzył zza szesnastki Łuszczarz, ale piłkę do boku zdołał odbić Lis.

Decydujący gol padł w doliczonym czasie gry. Po szybkiej akcji i podaniu z lewej strony do siatki trafił głową Milan Corryn.

Warta ma obecnie 14 pkt, co daje 11. miejsce, zaś Śląsk zajmuje 14. miejsce z dorobkiem 13 pkt.