PlusLiga rozpoczęła rozgrywki bardzo szybko. Już po trzech dniach odpoczynku  Zaksa i Luk przystąpiły do drugiej kolejki. W szeregi gospodarzy wrócił Marcin Janusz i Olek Śliwka. Zaksa łatwo pokonała LUK Lublin w trzech setach.

Od samego początku goście z Lublina starali się postawić trudne warunki drużynie Zaksy. Od początku seta zawodnicy LUK skutecznie grali i prowadzili nawet 12:8. Zaksa wraz z upływem czasu gry podnosiła swoją skuteczność. Natomiast w grze rywali wkradały się niedokładności. Już w połowie seta odrobili seta. A w końcówce zdecydowanie prowadzili. Ostatecznie pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25:18.

Drugiego seta Lublinianie nie rozpoczęli równie bojowo co wcześniej. Zaksa prowadziła z kilku punktową przewagę. Natomiast duże rozluźnienie w ich szeregach doprowadziło do zaciętej końcówki. Na tablicy wyników pojawił się wynik 19:19. Szanse na nawiązanie walki dla Lublinian dał Nicolas Szerszeń, jego mocne serwisy odrzuciły Kędzierzynian od siatki i zmusiły do wytężonej gry. Jednak doświadczenie Kaczmarka i skuteczne kontrataki przechyliły seta na ich stronę.

Nerwowy początek trzeciej partii w wykonaniu zawodników LUK Lublin okazał się decydujący. W przeciwieństwie do gospodarzy popełniali coraz więcej nerwowych ruchów w obronie. Ostatecznie trzecia partia zakończyła się wynikiem 25:18.

Zaksa 3:1 LUK Lublin
(25:18; 25:23; 25:16; 25:18)
MVP: Kaczmarek

Składy drużyn:

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek, Śliwka, Janusz, Pashytskyy, Żaliński, Smith, Shoji (libero)

LUK Lublin: Komenda, Włodarczyk, Jendryk, Malinowski, Nowakowski, Szerszeń, Watten (libero)