Tenis
Fot: tennisbreaknews.com

Iga Świątek rozpoczęła rywalizację w turnieju WTA 500 Ostrava Open. Polka w 2. rundzie wygrała z Australijką Ajlą Tomljanović.

Liderka światowego rankingu w 1. rundzie miała wolny los, zaś je rywalka pokonała w dwóch setach Chinkę Shuai.

Mecz rozpoczął się dla Polki dobrze, bo od trzech kolejnych wygranych gemów z rzędu, w tym jednego przełamania na 2:0. W pierwszych dwóch gemach serwisowych Polki rywalka ugrała tylko punkt. Australijka odpowiedziała jednak przełamaniem powrotnym na 4:3.

Ostateczny cios Świątek zadała w gemie dwunastym. Po grze na przewagi zdołała przełamać swoją przeciwniczkę i wygrać partię 7:5. Polka częściej punktowała w tym secie po serwisie i returnie. Tomljanović popełniła ponadto 3 podwójne błędy serwisowe.

Druga partia rozpoczęła się przełamaniem na korzyść Australijki, lecz Polka odpowiedziała błyskawicznie przełamaniem powrotnym. Kolejne dwa gemy dla serwujących, po czym z dalszej gry zrezygnowała kontuzjowana Tomljanovic.