Fot: Greuther Furth

Damian Michalski, środkowy obrońca Greuther Fuerth, rewelacyjnie wkomponował się w nowy zespół. Strzelił właśnie trzecią bramkę w swoim piątym meczu dla niemieckiego klubu. Jego Greuther zremisował dziś na wyjeździe 2:2 z Jahn Regensburg.

I to Polak otworzył wynik spotkania. W 33. minucie posłał piłkę do siatki rywali.

Przed przerwą Jahn wyrównało, po bramce Kaana Caliskanera. Ten sam gracz po godzinie gry ustrzelił dublet, dając wówczas swojej drużynie prowadzenie.

W 74. minucie Simon Asta trafił na 2:2 i takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.

Michalski dopiero co opuścił Wisłę Płock, a już stał się kluczowym obrońcą nowej ekipy. Jego dotychczasowy bilans z tego sezonu ligowego prezentuje się znakomicie – 5 meczów i 3 strzelone gole (środkowy obrońca!)

Greuther Fuerth po jedenastu rozegranych pojedynkach plasuje się na 16. miejscu w tabeli II Bundesligi i dzierży na koncie 9 punktów.