tenis

Iga Świątek wygrała ćwierćfinałowy mecz turnieju WTA 500 w Ostrawie. Polka pokonała Amerykankę McNally.

Pierwszy set nie był najłatwiejszy, bo Amerykanka grała nieźle i jako pierwsza przełamała na 3:2, lecz Świątek szybko odpowiedziała przełamaniem powrotnym. Do drugiego przełamania Polka doprowadziła w gemie dziesiątym, co dało zwycięstwo w secie 6:4.

Świątek w tej partii punktowała zdecydowanie gorzej po drugim serwisie, ale ogólnie miała po serwisie wyższy procent zdobytych punktów. Nieco lepiej funkcjonował też return naszej reprezentantki.

Drugi set nie rozpoczął się najlepiej. Amerykanka miała trzy piłki na przełamanie, ale Świątek odrobiła straty i obroniła swoje podanie, a następnie przełamała na 2:0 i wygrała gema przy własnym serwisie na 3:0.

Niestety gładko wygranej partii nie było, bo później swoje podanie obroniła Amerykanka, która w kolejnym gemie doprowadziła do przełamania powrotnego. Ostatecznie o wszystkim zdecydował gem dziesiąty, w którym do przełamania na 6:4 doprowadziła Polka, która jednak miała w tym meczu przeciętny procent punktów zdobytych z serwisu, ale za to była od rywalki lepsza z returnów.