Fot: twitter BMG-SPORT

W meczu 9. kolejki Eredivisie Vitesse poległo z Fortuną Sittard 1:2. Jedyną bramkę dla gospodarzy strzelił Bartosz Białek.

W 32. minucie rywalizacji Bartosz Białek dał prowadzenie swojemu zespołowi, po asyście Matusa Bero. Oto cała akcja:

Dla Bartosza to 2. gol w tym sezonie ligowym. Wcześniej trafił do siatki FC Volendam, kiedy wówczas asystował mu inny nasz rodak, grający w Vitesse, Kacper Kozłowski.

Vitesse nie udało się jednak utrzymać korzystnego rezulatu i zaledwie kilka minut po golu polskiego napastnika Arianit Ferati zdobył bramkę wyrównującą.

W drugiej odsłonie Fortuna ustaliła wynik, strzelając na 2:1. Autorem drugiego trafienia dla przyjezdnych został Remy Vita. Bartosz Białek zagrał od deski do deski, zaś Kozłowski przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Klub Białka i Kozłowskiego po dziewięciu rozegranych meczach mieści się w strefie spadkowej, bowiem zajmuje 16. pozycję, z dorobkiem pięciu oczek.