Raków Częstochowa pokonał na własnym stadionie Miedź Legnicę 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył w drugiej minucie Ivi Lopez.

Wicemistrzowie Polski wyszli na prowadzenie w drugiej minucie spotkania po krótko rozegranym rzucie wolnym nie do obrony uderzył Lopez. Ten sam zawodnik po raz drugi piłkę w siatce umieścił w 22.minucie jednak gol nie został uznany z powodu pozycji spalonej. Beniaminek PKO Ekstraklasy mógł doprowadzić do wyrównania w 78.minucie jednak rzutu karnego nie wykorzystał Angelo Henriquez.

Dzięki zwycięstwu Raków awansował na pierwsze miejsce w tabeli, a Miedź pozostaje najsłabszym zespołem PKO Ekstraklasy.