Serie A Piłka nożna

We wtorek mecze 4. kolejki Ligi Mistrzów rozegrały drużyny z grup E, F, G i H. Nas najbardziej interesowały starcia z udziałem Polaków – Wojciecha Szczęsnego, Arkadiusza Milika i Kamila Grabary.

Pudło Milika i dwa puszczonego gole Szczęsnego

W Hajfie Maccabi rywalizowało z Juventusem. Od pierwszych minut w bramce gości grał Wojciech Szczęsny, zaś Arkadiusz Milik pojawił się na boisku w 25. minucie, bo ukłucie poczuł Di Maria.

Po pierwszej połowie Juve przegrywało 0:2. W 7. minucie uderzył głową Atzili. Do siatki trafił on też w 42. minucie, gdy uderzył po krótkim słupku tuż pod poprzeczkę. W obu przypadkach piłkę na dłoni miał polski bramkarz, ale był minimalnie spóźniony do obu sytuacji. Polak zapisał jednak na swoim koncie dwie interwencje, w tym jedną z rzutu karnego.

Pod koniec pierwszej części spotkania świetną okazję zmarnował Milik. Głową uderzał Vlahović, ale odbił to Cohen. Polak miał szansę, by dobić, ale źle trafił w piłkę z 2 metrów od bramki. W 81. minucie Polak otrzymał piłkę przed polem karnym i zdecydował się na uderzenie, ale wprost w bramkarza.

Grabara obronił karnego

W Kopenhadze miejscowa drużyna rywalizowała z Manchesterem City. W bramce gospodarzy grał Kamil Grabara, który w 25. minucie obronił karnego.

Real w Warszawie

Do Warszawy na stadion Legii przyjechał niepokonany dotąd Real Madryt. Królewscy grali z Szachtarem Donieck, który długo prowadził p golu strzelonym w 46. minucie. Głową do siatki trafił Zubkow. W doliczonym czasie gry wyrównał jednak uderzający głową Rüdiger, który ucierpiał, bo w tej sytuacji zderzył się z bramkarzem.