Magda Linette
fot: sportskeeda.com

Magda Linette przegrała w pierwszej rundzie turnieju w Cluj z Chinką Xinyu Wang i pożegnała się z turniejem.

30-letnia Linette sklasyfikowana na 55.miejscu w rankingu WTA spotkanie rozpoczęła od przegranego serwisu. Szanse na przełamanie Polka miała w czwartym gemie jednak nie wykorzystała trzech break pointów, a zrobiła to w kolejnym gemie rywalka, która ponownie przełamała reprezentantkę Polski i ostatecznie wygrała seta oddając Linette zaledwie dwa gemy.

W drugim secie podobnie jak w pierwszym Polka została przełamana jednak w pierwszym możliwym gemie zanotowała przełamanie by ponownie przegrać gema przy własnym serwisie. Wraz z upływem czasu to chińska tenisistka dominowała na korcie i wygrała 6:4 i awansowała do drugiej rundy turnieju w Rumunii.