We wczorajszym spotkaniu 4. kolejki fazy grupowej LE Feyenoord zremisował u siebie z duńskim Midtjylland 2:2. Kolejną asystę w tym sezonie zanotował Sebastian Szymański, który rozegrał świetny mecz.

W 16. minucie Duńczycy wyszli na prowadzenie po trafieniu Emiliano Martineza. Po kolejnych szesnastu minutach Feyenoord wyrównał za sprawą bramki Quintena Timbera, któremu asystował polski pomocnik. Szymański wyłożył futbolówkę Holendrowi, a ten pokonał bramkarza rywali.

Podczas drugiej części gry padły kolejne dwie bramki, a rywalizacja zakończyła się remisem. Reprezentant Polski rozegrał pełne 90 minut i może nie tylko pochwalić się asystą, ale również pięcioma kluczowymi podaniami. Jego bilans w tym sezonie klubowym, licząc wszystkie rozgrywki, prezentuje się następująco:

11 meczów
– 3 gole
– 4 asysty

Feyenoord Rotterdam szczyci się obecnie mianem lidera grupy F Ligi Europy. Co ciekawe, pozostałe 3 drużyny dzierżą tyle samo oczek, co drużyna Polaka – 5.

Liga Europy – 4. kolejka
Feyenoord Rotterdam – FC Midtjylland 2:2
16′ Martinez, 32′ Timber, 48′ Hancko, 58′ Sviatchenko