Piłka nożna

W 13. kolejce PKO Ekstraklasy Górnik przegrał u siebie z Lechem Poznań 1:2.

Faworytem niedzielnego starcia Górnika z Lechem byli goście. Kolejorz nieźle reprezentuje Polskę w Lidze Konferencji Europy. Wygrał z Austrią Wiedeń, dwukrotnie zremisował z Hapoelem Beer-Szewa. W ostatnich pięciu ligowych pojedynkach Lech wygrywał trzykrotnie i nie odniósł choćby jednej porażki. Górnik ostatnie dwie ligowe potyczki przegrywał, zaś w pięciu ostatnich spotkaniach zdobył zaledwie 5 oczek.

Łącznie Lech miał 18 pkt i 8. miejsce, zaś Górnik 13 pkt i 15. miejsce.

Jak przebiegał mecz?

Lech błyskawicznie otworzył wynik spotkania. Piłkę z własnego pola karnego niedokładnie wybił gracz Górnika i trafiła ona do Ishaka. Ten zdecydował się na strzał zza szesnastki, po czym goście w 4. minucie prowadzili 1:0.

Wyrównanie nastąpiło jeszcze szybciej. W pole karne wszedł z piłką Podolski, który schodził do środka, ale był według sędziego faulowany. Sędzia wskazał na rzut karny, zaś z jedenastki do bramki trafił w 10. minucie Szymon Włodarczyk.

W 36. minucie Ishak mógł powtórzyć osiągnięcie z początku spotkania. Znów uderzał zza szesnastki, ale obronił to Bielica, który wcześniej przeniósł piłkę nad poprzeczką po uderzeniu Rebocho.

W 54. minucie bliskim gola na 2:1 dla Górnika był Podolski, który trafił w boczną siatkę.

Na kolejne w tym meczu Lech wyszedł w 67. minucie. Po dograniu z lewej strony dotknięty ręką został w polu karnym Milić. Sędzia długo sprawdzał to na monitorze, ale podyktował gościom karnego, którego na gola zamienił Ishak.

Po stracie gola Górnik znów chciał szybko wyrównać. W 71. minucie w roli głównej ponownie Podolski, który uderzał w światło bramki zza pola karnego, ale obronił ten strzał Bednarek. W doliczonym czasie gry w światło bramki uderzył zza pola karnego Janża, lecz ponownie na posterunku był Bednarek.

Podsumowanie

Ostatecznie więcej bramek w tym spotkaniu nie oglądaliśmy, więc punkty jadą do Poznania. Lech ma obecnie 21 pkt, co daje 7. miejsce. Należy jednak pamiętać o meczu zaległym. Ewentualna wygrana dawałaby Lechowi miejsce w czołowej trójce.

Górnik zajmuje 14. miejsce z dorobkiem 13 pkt. Ma tylko punkt przewagi nad najlepszym zespołem ze strefy spadkowej, lecz i tu pamiętamy o zaległym spotkaniu zabrzan.