Feyenoord Rotterdam pokonał na wyjeździe AZ Alkmaar 3:0, a jedną z bramek dla gospodarzy strzelił Sebastian Szymański.

Polski pomocnik jak zwykle wyszedł w wyjściowym składzie holenderskiego zespołu. Do przerwy widniał remis 1:1, po bramkach Jensa Odgaarda dla Alkmaaru (26. minuta) i Orkuna Kokciu z rzutu karnego dla Feyenoordu (31. minuta).

W 56. minucie Szymański odbył dłuższy rajd, po którym oddał  strzał z lewej nogi zakończony golem.

Pod koniec spotkania Danilo podwyższył na 3:1, a tuż przed doliczonym czasem gry Szymański opuścił plac gry.

Bilans Polaka w tym sezonie ligowym to 9 rozegranych spotkań, 3 strzelone bramki i 3 zaliczone asysty. Jego Feyenoord po 10. kolejce plasuje się na 3. miejscu w tabeli z dorobkiem 23 punktów.