Tenis
fot: tennissection.com

Iga Świątek w trzech setach wygrała w półfinale turnieju WTA 500 z Amerykanką Jessicą Pegulą.

W pierwszym secie Świątek do pierwszego przełamania doprowadziła w gemie szóstym na 4:2. Niestety w kolejnym gemie to Polka popełniała błędy i finalnie do przełamania powrotnego błyskawicznie doprowadziła Amerykanka. Kolejne trzy gemy również dla Peguli, która wygrała w secie 6:4. Obie zawodniczki miały identyczną liczbę punktów zdobytych z returnów, ale z serwisu nieco więcej punktów zgromadziła Pegula.

Kolejne dwa sety należały do Igi Świątek. W drugiej partii Polka przełamała na na 2:0, a następnie na 6:2, co zakończyło seta, w którym aż 3 podwójne błędy serwisowe popełniła Pegula. Amerykanka miała też znacznie słabszy procent zdobywanych punktów z serwisu i returnu.

Pierwsze przełamanie w secie numer trzy nastąpiło w gemie szóstym na 4:2 dla Polki. Świątek wygrała też kolejne rozdania, zaś całą partię 6:2.