Fot. Getty Images

Iga Świątek okazała się najlepsza w całym turnieju Sand Diego. W finałowym spotkaniu pokonała Donne Vekic w trzech setach. Dla Polki w tym sezonie był to już dziewiąty finał.

W pierwszym secie obie zawodniczki grały konsekwentnie. Kibice oglądali zacięte wymiany i małą liczbę błędów. Kluczowy okazał się jednak szósty gem, w którym to Polka przełamała Chorwatkę. Do końca już zawodniczki solidarnie wygrywały swój serwis. Dzięki przełamaniu to Iga Świątek wygrała pierwszego seta.

W drugiej partii w dalszym ciągu oglądaliśmy zacięte widowisko. Set przebiegał analogicznie do wcześniejszego seta. Z tym że set został zapisany na konto Vekic. To Chorwatka przełamała naszą zawodniczkę w szóstym gemie. Do końca seta nie nastąpiło przełamanie.

Trzeci set okazał się zupełnie inny. To od samego początku pokaz gry Świątek. Zdominowała swoją rywalkę i ostatecznie nie dała jej wygrać nawet gema. To kolejny wygrany finał dla naszej zawodniczki w tym sezonie. Z dziewięciu takich spotkań przegrała tylko jedno.

WTA w San Diego – finał
Świątek – Vekic 6:3, 3:6, 6:0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!