Piast Gliwice pokonał w Mielcu po dogrywce Stal 3-0, otrzymując przepustkę do 1/8 Fortuna Pucharu Polski. Zanim doszło do dogrywki, newralgiczny moment rywalizacji nastąpił w doliczonym czasie drugiej części gry, kiedy faul taktyczny mielczan spowodował osłabienie zespołu.

Pamiętający ligowy mecz w Gliwicach z Piastem i srogie lanie na terenie rywala, mielczanie z respektem rozpoczęli to spotkanie. Ze strony gości u których w ostatnich kolejkach brakuje ligowych zwycięstw,  też ciągu na bramkę nie było, stąd o pierwszej połowie należy tylko wspomnieć, że się odbyła.

Ciekawiej było po przerwie, gdyż ze strony gospodarzy próbę uderzenia podjął Poręba, a rewanżem w podobnym wykonaniu wykazał się Chrapek. Mimo wciąż utrzymującego się bezbramkowego rezultatu, obie ekipy zgłaszały akces do zakończenia tego spotkania przez strzelenie bramki z pominięciem dogrywki. Jednak ta sztuka nie udawała się ani Hiszpańskiemu, ani Hamumiciowi ze strony gospodarzy, nie trafił do bramki również gliwiczanin Chrapek. W końcowych fragmentach drugiej części Stal egzekwowała rzut rożny, gospodarze wszystko postawili na jedną kartę i zostali skontrowani. W szybkim sprincie piłkę przejął Kirejczyk, a wychodząc na czystą pozycję został podcięty przez Wolskiego, który z czerwoną kartką opuścił boisku. W ostatniej akcji przed dogrywką Kirejczyk nie wykorzystał świetnej okazji, trafiając wprost w broniącego bramki mielczan Dudka.

Bramkarz z Mielca popełnił fatalny błąd w 8. minucie dogrywki. Podał futbolówkę idealnie pod nogi Chrapka, ten odegrał do Gabriela Kirejczyka, który strzelając w praktyce na pustą bramkę dał Piastowi prowadzenie. Podłamani tym faktem mielczanie stracili w końcówce tej części dogrywki drugiego gola. Kastranic wyszedł na czystą pozycję i nie miał problemów z pokonaniem Dudka. Po zmianie stron w dogrywce bliski kontaktowego trafienia był Hamulić. Miejscowi kibice liczyli na kontaktowego gola, tymczasem Heteley w  112. minucie zachował się jak spec slalomu specjalnego, podwyższając prowadzenie Piasta na 3-0. To było postawienie kropki nad „i” w tej rywalizacji.

Stal Mielec – Piast Gliwice 0-3 po dogrywce (0-0, 0-0, 0-2)

Kirejczyk 98, Katranis 105 (+1), Hateley 112.

Stal Mielec: Dudek – Flis, Matras, Domański, Kasperkiewicz, Leandro, Wolski, Gerbowski, Wlazło, Żyra, Hiszpański

Piast Gliwice: Szymański – Munoz, Czerwiński, Chrapek, Toril, Holubek, Dziczek, Ameyaw, Tomasiewicz, Kaput, Pyrka