Piłka nożna

W 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski Lech Poznań rywalizował u siebie ze Śląskiem Wrocław, który wygrał 3:1.

Finalista edycji 2021/2022 grał ze Śląskiem już w tym sezonie ligowym. 14 sierpnia górą w Poznaniu był Śląsk, który wygrał 1:0, ale była to ostatnia ligowa porażka Kolejorza, który obecnie ma 21 pkt, co daje 7. miejsce w tabeli Ekstraklasy. Śląsk zgromadził 16 pkt i zajmuje 13. pozycję.

Śląsk rywalizację w Pucharze Polski rozpoczął rundę wcześniej, w której pokonał 4:0 Ruch Wysokie Mazowieckie.

Jak padły bramki?

6. minuta – gola po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego zdobył dla Śląska Erik Exposito.

25. minuta – po dograniu z prawej strony gola po uderzeniu z powietrza na 1:1 zdobył wybiegający zza obrońców Alfonso Sousa.

78. minuta – uderzył zza szesnastki Leiva. Bramkarz Lecha obronił to nieporadnie. Piłkę odbił przed siebie i nie kontrolował jej ruchu. Dopadł do niej Yeboah, który trafił na 2:1 dla Śląska.

82. minuta – mający zdecydowanie lepsze liczby w tym meczu Lech stracił gola po raz kolejny. Tym razem z lewej strony wycofał piłkę przed pole bramkowe Garcia, zaś do siatki trafił ponownie Yeboah.

Ciekawe sytuacje:

19. minuta – po dograniu z prawej strony w światło bramki główkował Sobiech, ale trafił wprost w bramkarza z Wrocławia.

21. minuta – w sytuacji sam na sam z bramkarzem Śląska znalazł się Velde. Ten minął przed polem karnym Leszczyńskiego, po czym uderzał na pustą bramkę. Wybronił to jednak na wślizgu defensor gości – Poprawa.

47. minuta – kilka chwil po zmianie stron kolejna akcja prawą stroną Lecha. W pole karne dogrywał Pereira, zaś sprzed pola bramkowego główkował Citaiszwili, lecz z linii bramkowej wyjął to Leszczyński.

74. minuta – Lech znów blisko gola na 2:1. Uderzał zza pola bramkowego na krótki słupek Velde, ale trafił w… słupek.

86. minuta – po faulu na Velde drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną obejrzał Bejger, który osłabił drużynę z Wrocławia.

Ostatecznie Śląsk wygrywa 3:1, co jest zaskoczeniem biorąc pod uwagę sytuację obecną w ligowej tabeli, ale i statystyki tego meczu. Gospodarze mieli zdecydowanie wyższy procent posiadania piłki, przeprowadzili większą liczbę ataków, oddali większą liczbę strzałów, ale byli mniej skuteczni.