Ekipa z drugoligowych nizin – Pogoń Siedlce – pokonała stacjonującego w środku tabeli Fortuna I Ligi Chrobrego Głogów 3-1 w spotkaniu 1/16 Fortuna Pucharu Polski. To był udany rewanż siedlczan za potyczkę z przed roku – obie ekipy spotkały się na tym samym poziomie rozgrywek pucharowym i awans uzyskał Chrobry.

Bardzo udanie w pierwszej połowie zaprezentowali się gracze z Siedlec, strzelając faworytowi dwa gole i mając jeszcze przynajmniej dwie okazje na podwyższenie łupów. Gol otwarcia zwieńczył siedlczanom pierwszy kwadrans gry – agresywne, płaskie zagranie przed bramkę wykończył strzałem z bliska do pustej bramki Damian Nowak. To na pierwszoligowcu z Głogowa wrażenia nie zrobiło. Piłkarze gości nadal prezentowali się bez ikry. 10 minut później w zamieszaniu w polu karnym piłka została odegrana do Cezarego Demianiuka, który uderzył na bramkę i było 2-0 dla Pogoni. W 33. minucie ten sam zawodnik powinien podwyższyć wynik. Wyszedł sam na sam z bramkarzem i zamiast ominąć Węglarza i posłać futbolówkę do siatki, padł jak rażony symulując faul głogowianina, co skończyło się żółtą kartką. Kilka minut przed przerwą wyborną okazję miał w polu karnym Bujalski, lecz Węglarz nie dał się zaskoczyć. W samej końcówce przed gwizdkiem oznajmiającym przerwę szansę na kontaktowego gola miał Kusztal, jednak piłka przepełzała obok bramki.

Po przerwie chwilowo lepiej prezentowali się pierwszoligowcy, stwarzając więcej zagrożenia pod bramką Pogoni. Blisko zaskoczenia bramkarza z Siedlec byli Wolsztyński i Bogusz. Ekipa z Siedlec szybko powróciła do dyspozycji z pierwszej części, przetrwała napór głogowian i zaczęła kontrować rywali. Ostatni kwadrans rozpoczęła z jeszcze większym animuszem, mając okazje do podwyższenia zaliczki w okazjach Siniora, Marcinho i Szuprytowskiego. W 80. minucie po rzucie rożnym jak rasowy napastnik zachował się w polu karnym Nowak, zamykając w praktyce trzecim golem konfrontację.

Ostatnie minuty były efektowne z obu stron, a po jednej z interwencji w polu karnym sędzia po konsultacji z wozem VAR podyktował na pocieszenie rzut karny dla głogowian i Steblecki mógł zakończyć zawody honorowym trafieniem.

Pogoń Siedlce – Chrobry Głogów 3-1 (2-0)