Fot: twitter BMG-SPORT

W spotkaniu 1/32 finału Pucharu Holandii Vitesse poległo po loterii rzutów karnych z Kozzaken Boys, a dwie bramki dla gości w regulaminowym czasie gry zdobyli Bartosz Białek i Kacper Kozłowski. Trafienie Białka było niesamowitej urody!

W 14. minucie polski napastnik wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie, po pięknym strzale, który zdjął pajęczynę:

Pod koniec pierwszej części gry gospodarzom udało się wyrównać, dzięki golu Larsa Huttena. Podczas drugiej odsłony Vitesse znów prowadziło, a autorem bramki został kolejny Polak – Kacper Kozłowski.

W 82. minucie Lowie van Zundert doprowadził do remisu i wynik 2:2 utrzymał się do końca dogrywki. Nadszedł konkurs jedenastek, w których zarówno Białek, jak i Kozłowski nie zawiedli, wykorzystując swoje strzały z jedenastu metrów.

Melle Meulensteen, piłkarz Vitesse, pomylił się przy własnej próbie i ostatecznie gospodarze awansowali do dalszej fazy Pucharu.