W drugiej połowie ekipa Polskiej Strefy Inwestycji goniła Arkę. Decydująca o zwycięstwie akcja miała miejsce na nie całe trzynaście sekund do końca czwartej odsłony. Świetnie pod koszami rządziła i dzieliła Alanna Smith.

W spotkanie lepiej weszły gorzowianki, które po nie co ponad dwóch minutach i trójce Zoe Wadoux prowadziły 7:0. Jednak podopieczne trener Jeleny Skerović szybko się przebudziły . W połowie kwarty był już remis 10:10, a kilkadziesiąt sekund później gdynianki wyszły na prowadzenie 13:12.  Gdynianki próbowały odskakiwać, ale przyjezdne odpowiadały Matkowskiej i Fiszer. Drugą kwartę rozpoczęły gospodynie. Punkty Borkowskiej i akcja 2+1 Szymkiewicz dawały już Arce siedmiopunktowe prowadzenie. Gdy gorzowianki próbowały odpowiadać gospodynie szybko je karciły. Aktywne w tej części spotkania były Tetiana Yerkevichus, Julia Niemojewska oraz Szymkiewicz. Arka po serii dziesięciu punktów odskoczyły na stan 36:22. W końcówce jednak na chwilę ekipa gości się przebudziła. Akademiczki zmniejszały straty do siedmiu oczek.

Po zmianie stron Arka już tak szybko nie zdobywała punktów, a ekipa trenera Maciejewskiego mozolnie odrabiała straty. Po trafieniu Chantel Horvat było 50:47 dla gospodyń. To trochę ruszyło grę Arki w ataku, która ostatnie trzy minuty kwarty wygrały 10:4. W czwartej kwarcie w Arce na początku punktowała Thomas, a w ekipie gości trafiały Fiszer i Senyurek. Po punktach tej ostatniej na tablicy było tylko 64:62 dla gospodyń. Ostatnie minuty lepiej, a przede wszystkim skuteczniej rozgrywały gorzowianki.W nie co ponad trzy minuty rzuciły osiem oczek bez odpowiedzi Arki. Jednak na trzydzieści sekund do końca ważny rzut zza łuku trafia Marissa Kastanek czym doprowadziła do remisu. Akcją jak się okazało na wagę wygranej popisała się Lindsay Allen.Amerykanka z polskim paszportem próbowała jeszcze rzucać na dogrywkę, ale jej akcja była nieskuteczna.

Najskuteczniejszą wśród gorzowianek Alanna Smith z 22 punktami i aż 16 zbiórkami. W ekipie z Gdynii a triple double otarła się Jasmine Thomas z 13 punktami, 8 zbiórkami i 10 asystami.

VBW ARKA GDYNIA – POLSKA STREFA INWESTYCJI ENEA GORZÓW WLKP.  70:72  (21:19, 23:18, 16:14, 10:21)