WARSZAWA 01.05.2021 MECZ 28. KOLEJKA PKO EKSTRAKLASA SEZON 2020/21 POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH IN WARSZAWA: LEGIA WARSZAWA - WISLA KRAKOW NZ YAW YEBOAH FILIP MLADENOVIC FOT JAKUB GRUCA / 400mm.pl

Legia Warszawa zremisowała na własnym stadionie z Pogonią Szczecin 1:1. Bramkę dającą prowadzenie tuż przed przerwą zdobył Filip Mladenović, a do wyrównania doprowadził Jakub Batkowski.

Legia mogła wyjść na prowadzenie w trzynastej minucie spotkania gdy na uderzenie zdecydował się Maciej Rosłek, a piłka odbiła się od słupka trafiła do Bartosza Kapustki jednak jego uderzenie zostało zablokowane przez zawodnika Portowców. W 19.minucie Zahović znalazł się sam na sam z Tobiaszem i zdobył bramkę jednak po wideo weryfikacji bramka nie została uznana z powodu pozycji spalonej zawodnika Pogoni. Legia wyszła na prowadzenie w 44.minucie gdy Wszołek zagrał do Mladenovica, a ten pewnym strzałem pokonał Klebaniuka. W piątej minucie doliczonego czasu gry rzutu karnego nie wykorzystał Carlitoc, którego strzał obronił Klebaniuk.

Druga połowa rozpoczęła się idealnie dla przyjezdnych, którzy w 52.minucie po rzucie rożnym i uderzeniu głową Jakuba Bartkowskiego doprowadzili do wyrównania. Do końca wnyik nie uległ zmianie i Legia podzieliła się punktami z Pogonią, która zanotowała piąty remis w sezonie.