Piłka nożna
RADOMIAK RADOM FOT. Marta Winnowicz

W poniedziałkowym meczu 14. kolejki PKO Ekstraklasy Radomiak Radom wygrał na wyjeździe z Piastem Gliwice.

Jak padły bramki?

32. minuta – po dograniu z rzutu rożnego piłkę przed własne pole karne wybijał głową Czerwiński. Piłka trafiła jednak pod nogi gracza gości. Machado uderzył, po czym świętował zdobycie gola na 1:0 dla Radomiaka.

36. minuta – odpowiedź gospodarzy błyskawiczna. Prostopadłym podaniem w pole karne obsłużonym został Ameyaw, którzy pokonał bramkarza w sytuacji sam na sam po uderzeniu sprzed pola bramkowego.

72. minuta – kolejny raz prowadzenie objęli goście. Znów gospodarze wybili niefortunnie piłkę z własnego pola karnego. Tym razem z powietrza uderzył Alves. Po drodze odbiła się od Dziczka i wpadła za kołnierz Placha.

Więcej bramek nie padło, więc goście wygrali 2:1.

Piast ma obecnie 12 pkt, co przed ostatnim meczem tej rundy daje 15. miejsce. Radomiak z dorobkiem 20 pkt plasuje się na 8. lokacie.