Piłka nożna
Na zakończenie 14. kolejki PKO Ekstraklasy Lechia Gdańsk wygrała na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 3:0.

Jak padły bramki?

18. minuta – Conrado z lewej strony dogrywał przed szesnastkę. Na strzał zdecydował się Paixao, który mógł świętować zdobycie gola na 1:0 dla Lechii.

67. minuta – Zagłębie źle wybijało piłkę z własnego pola karnego. Do uderzenia sprzed szesnastki doszedł Kubicki, który trafił na 2:0.

78. minuta – po dograniu z lewej strony do siatki na 3:0 trafił po uderzeniu sprzed pola bramkowego Nalepa.

Ciekawe sytuacje:

48. minuta – tuż po przerwie szukał gola wyrównującego Łakomy. Uderzał zza pola karnego, ale trafił w słupek.

Lechia ma obecnie 11 pkt, co daje 17. miejsce. Do ostatniego miejsca sprzed strefy spadkowej traci już tylko punkt. Zagłębie z dorobkiem 17 pkt zajmuje 13. pozycję.