Serie A Piłka nożna

Arkadiusz Milik zdobył gola w meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, w którym Juventus grał na wyjeździe z Benficą Lizbona, która wygrała u siebie 4:3.

Tylko wygrana pozwalałby zawodnikom z Turynu zachować szanse na utrzymanie się w Lidze Mistrzów.

Mecz nie układał się jednak pomyśli gości, którzy do przerwy przegrywali 1:3, zaś kilka minut po przerwie stracili gola na 1:4.

W 77. minucie na liście strzelców wpisał się jednak Arkadiusz Milik. Polak został obsłużonym podaniem z lewej strony, a następnie uderzył z powietrza ze środka pola karnego.

Jak padły pozostałe bramki?

17. minuta – głową po dograniu zza pola karnego trafił dla gospodarzy Antonio Silva.

22. minuta – dogranie z rzutu rożnego na gola wyrównującego zamienił Vlahović.

28. minuta – z karnego na 2:1 dla gospodarzy trafił Joao Mario.

35. minuta – z bliskiej odległości bramkę na 3:1 zdobył uderzający piętką Rafa Silva.

50. minuta – sytuację sam na sam z bramkarzem Juventusu – Wojciechem Szczęsnym – wykorzystał Rafa Silva.

79. minuta – po dograniu z lewej strony mieliśmy w polu karnym gospodarze. Wykorzystał to McKennie. Uderzał zza pola bramkowego, po czym mógł świętować gola na 3:4 z perspektywy Juventusu.

Sofascore wyliczył, że podstawowy bramkarz reprezentacji Polski odnotował dwie interwencje. Jedna z nich miała miejsce po próbie uderzenia sprzed pola bramkowego, co miało miejsce w drugiej połowie tego spotkania. W 70. minucie złapał on też bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego.

Juventus wyrównać nie zdołał, co oznacza, że na wiosnę w Lidze Mistrzów nie zagra.

Liga Mistrzów – 5. kolejka
Benfica Lizbona – Juventus 4:3
Bramki: 17′ A. Silva, 28′ Mario (K), 35. R. Silva, 50′ R. Silva – 22′ Vlahović, 77′ Milik, 79′ McKennie