piłka nożna

W 5. kolejce fazy grupowej Ligi Konferencji Europy Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Austrią Wiedeń. Gola dla mistrzów Polski zdobył na początku drugiej połowy Ishak.

Zwycięstwo wyjazdowe nad Austrią Wiedeń przy stracie punktów przez Hapoel w starciu z niepokonanym dotąd Villarrealem dałoby mistrzom Polski awans do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy.

W pierwszej połowie nie oglądaliśmy bramek. W 29. minucie mocno na bramkę uderzył zza pola bramkowego Szymczak, po czym mieliśmy rzut rożny.

Austria Wiedeń blisko gola była w 22. minucie, ale Lecha uratowała poprzeczka.

Druga połowa rozpoczęła się dla Lecha fenomenalnie. W 48. minucie uderzał zza pola karnego Kwekweskiri. Bramkarz odbił to do boku, zaś do piłki dopadł Szymczak, który odegrał do Ishaka, zaś ten z bliskiej odległości trafił do siatki, po czym Lech prowadził 1:0.

W 70. minucie było już 1:1. Piłkę na własnej połowie stracili defensorzy Lecha. Wykorzystał to Keles, który znalazł się w sytuacji sam na sam, a następnie trafił do bramki.

Pod koniec spotkania – w doliczonym czasie gry – Lech znów miał szczęście. Ponownie ekipę z Poznania uratowała poprzeczka.

Więc bramek nie padło, co oznacza, ze mecz kończy się remisem. Tym samym w grupie Lecha może wyprzedzić już tylko Hapeol, który dziś zremisował z Villarrealem. Za tydzień to Lech zagra u siebie z tym zespołem, zaś Hapoel powalczy o cenne punkty i awans z Austrią Wiedeń. Polski zespół musi liczyć na stratę punktów przez drużynę z Beer Szewy, która do mistrzów Polski traci 2 pkt. W przeciwnym razie trzeba zdobyć przynamniej punkt w starciu z hiszpańskim zespołem. Przy równej liczbie punktów o awansie zdecyduje łączny bilans bramek.